Zateplování fasád


Cílem zateplování fasád budov je především snížení tepelných ztrát a nákladů na vytápění. Při správném návrhu zateplení lze dosáhnout i optimálního mikroklimatu v letním období, ochrany obvodových konstrukcí a tím prodloužení jejich životnosti. Vytváří se tak nové podmínky pro užívání staveb a zajištění tepelného komfortu v zimním i letním období.

Realizace zateplení:

 • Rodinné domy
 • Občanské stavby

Technologie pro zateplení fasád:

 • Polystyrén

  - Desky se lepí k podkladu a následně armují lepícím tmelem a armovací tkaninou
  - Předností je vyšší tepelný odpor a nižší pořizovací cena proti ostatním systémům
 • Minerální vata

  - Postup je stejný jako u polystyrénu
  - Předností je, že systém má lepší prodyšnost a zvukovou izolaci
 • Tepelně izolační malta

  Umožňuje odchod vlhkosti ze zdiva tzv. sušící efekt, zároveň zlepšuje izolační vlastnosti zdiva a prodlužuje životnost stavební konstrukce. Omítka se dá aplikovat v exteriéru i interiéru. Je vhodná pro omítání cihelných, smíšených, betonových, pórobetonových, břízolitových, dřevěných i jiných podkladů. Může být použita i na vlhké sokly budov, protože má výborné difusní vlastnosti.

Zateplování fasád provádíme jak u novostaveb, tak i starších objektů. Poradíme s barevným řešením fasády a vhodnou tloušťkou zvoleného izolantu, dle tabulek.

Realizujeme fasádní systémy od autorizovaných výrobců:

STO, BAUMIT, BASF, WEBER TERRANOVA, CEMIX, MAMUTHERN, PRIMALEX, REVCO A SATSYS.

Ceny jsou smluvní a odvíjejí se mimo jiné v závislosti na použité značce zateplovacího systému a síle zrnitosti finální omítky. Taktéž na sytosti pigmentace barevných odstínů, členitosti budovy, tloušťce a druhu izolantu.

Po domluvě je možná osobní konzultace na místě realizace, včetně zaměření, doporučení tloušťky izolantu dle tabulkových výpočtů a vypracování cenové nabídky ZDARMA.


Image
Image
Image